XEVOS s pomocí Moravskoslezského kraje podpoří studenty IT. Nabídne jim stáže

Studentské stáže v XEVOSu

TISKOVÁ ZPRÁVA

Ostrava, 27. 7. 2022 – Vyřešit nedostatek kvalifikovaných pracovníků a poskytnout mladým lidem příležitost nahlédnout již během studia do běžného provozu IT firmy. To je důvod, proč se XEVOS opět zapojuje do projektu Moravskoslezského kraje na podporu stáží studentů ve firmách. 

Trh práce v oblasti IT se potýká s velkým nedostatkem zájemců o zaměstnání. Od účasti v projektu a poskytování praxí a stáží studentům informatiky si XEVOS slibuje, že tento palčivý problém alespoň zmenší.

„Studenti si během stáže prohloubí věci, které znají ze školy, naučí se nové a nahlédnou pod pokličku skutečného fungování IT firmy. Budou se podílet na projektech jako rovnocenní členové týmu, vyzkouší si spolupráci i s dalšími kolegy, jako je projektový manažer a grafik, nebo mentoring zkušených profesionálů v jejich vybraném oboru,“ vysvětluje průběh a obsah stáží Erika Sládeková, HR specialistka společnosti XEVOS.  

Společnost v souladu s aktuálními trendy v IT připravila stáže v oblastech, které se nyní bouřlivě rozvíjejí a budou v nejbližších letech nabývat stále více na významu.

„Nabízíme praxe v atraktivních oborech kybernetické bezpečnosti, systémového a softwarového inženýrství,“ uvádí COO XEVOSu Lukáš Kučera a podotýká: „Věříme, že studenti, kteří mají zájem pro svou kariéru něco udělat, tuto příležitost ocení a na takto vytvořeném základě vznikne dlouhodobá spolupráce přínosná pro obě strany.” 

Aby odborníci zůstávali v regionu             

Dalším efektem plynoucím z podpory mladých lidí je ukotvení jejich kariéry v Moravskoslezském kraji. Protože navzdory skvělému studijnímu zázemí a soustředění mnoha technologických firem i výzkumu do tohoto regionu, stále trvá odliv zejména mladých lidí. S vidinou získání dobré pracovní příležitosti nebudou mít důvod odcházet jinam.

„Jsme Ostraváci tělem i duší a v našem regionu vidíme velký potenciál. Proto nás těší, že vedení Moravskoslezského kraje považuje tuto otázku stejně jako my za důležitou a nabízí možnosti, jak firmám v tomto směru pomoci,“ uzavírá Lukáš Kučera.  

Podrobnosti k nabízeným stážím i možnost přihlásit se do výběrového řízení najdou studenti na kariérních stránkách společnosti XEVOS jobs.xevos.eu. Příjem přihlášek je již otevřen. 

O společnosti XEVOS:   

XEVOS je ostravská společnost, která poskytuje komplexní IT řešení pro malé a střední firmy, nadnárodní korporace i veřejnou správu. Zaměřuje se na kybernetickou bezpečnost a cloudová řešení. V letech 2020 a 2021 ji Deloitte zařadil do žebříčku 50 nejrychleji rostoucích technologických firem v Evropě.   

Další informace pro média:   

Erika Sládeková | HR Specialist

E-mail: erika.sladekova@xevos.eu 

More press releases
Stay in touch with us
Subscribe to news [mc4wp_form id="260"]


TOP