XEVOS ve 3D

Společnost XEVOS se orientuje na širokou škálu inovativních řešení. Mezi našimi kolegy najdete specialisty na kyberbezpečnost, vývojáře netradičních aplikací, ale třeba i experty na 3D tisk.

Co je 3D tisk?

3D tisk je proces, při němž se digitální předloha mění na fyzický model. Tisk se provádí po vrstvách a je řízen elektronicky dle programové předlohy. 3D tisk vznikl v 80´ letech a postupně se spolu s přidávanými materiály tisku vyvíjel.

Dnes je na 3D tiskárně díky jejímu rozšíření možné vyrobit téměř cokoliv. Tisk je ale bohužel pro mnohé stále velmi drahý a vyžaduje zkušenosti. Řešením často bývá spolupráce s profesionální firmou, která 3D tisk umí a zhotoví unikátní výrobek na zakázku.

Máte zájem o 3D tisk? Chcete si nechat něco vytisknout? Kontaktujte nás!

3D tisk v XEVOSu

V XEVOSu jsme 3D tiskárnu pořídili v roce 2018. Jedná se o model XYZ da Vinci Super s modelovacím prostorem 30 × 30 × 30 cm. První počin na této tiskárně byly prototypy výrobků našich zákazníků.  

Naše 3D tiskárna měla zásah i do uměleckého světa. Na konci roku 2019 jsme pro Národní muzeum hlavního města Praha vytvořili busty našich českých prezidentů. Originály zůstanou za sklem, kdežto naše výtvory poputují do haptické výstavy. Jinými slovy, hlavy prezidentů vytvořené naší 3D tiskárnou si budou návštěvníci výstavy osahat.


Výroba Haptických modelů pro Národní muzeum hlavního města Praha

Posledním velkým počinem naší 3D tiskárny je tisk zakladače šikmého proužku. Ten tiskneme a dáváme zdarma všem, kteří v současné chvíli šijí roušky. Těchto malých ale šikovných pomocníků pro všechny švadlenky jsme vytiskli už stovku kusů a další jsou v plánu.    

Máte zájem o 3D tisk? Chcete si nechat něco vytisknout? Kontaktujte nás!TOP