Jsou otevřeny nové dotace na digitalizaci podniků. XEVOS umí pomoci s žádostí 

Dotační programy na digitalizaci firem

TISKOVÁ ZPRÁVA

Ostrava, 19. 7. 2022 – V polovině června stát spustil možnost podávat žádosti o dotace na digitalizaci firem ve dvou nových dotačních výzvách. S přípravou a realizací projektu můžeme jako technologický partner odborně pomoci.  

XEVOS patří mezi přední specialisty na komplexní ICT řešení ve firmách. Bohatých zkušeností z navrhování a realizace projektů na digitalizaci umíme využít i pro podporu dotačních žádostí ve dvou nově otevřených výzvách: Digitální podnik a Virtuální podnik. 

Zákazníkům nabízíme konzultace ohledně žádosti, její zpracování či odborný audit stávající situace a navržení nejvhodnějšího řešení tak, aby bylo skutečným přínosem pro konkrétní firmu a současně odpovídalo podmínkám vybrané výzvy. Navržený projekt posléze můžeme pro zákazníky v případě jejich zájmu také realizovat jako dodavatel konkrétních IT služeb. 

Podpora také na kybernetickou bezpečnost  

V obou výzvách dohromady se rozdělí přes 2 miliardy korun. Jejich cílem je zlepšit digitální úroveň podniků zaváděním digitálních technologií v nevýrobních oblastech. „Finance je možné využít na nákup hardwaru a softwaru, které firmu v tomto směru nějak posunou dopředu – ne tedy na běžnou obnovu infrastruktury, ale na její významné vylepšení. Například na automatizaci, lepší propojení a řízení firemních procesů nebo kybernetickou bezpečnost,“ uvádí COO XEVOSu Lukáš Kučera.   

Plánujte uvážlivě, je to běh na dlouhou trať 

Za úskalí současného dotačního programu XEVOS považuje jeho nesystémovost. Získat dotaci je jedna věc, podnikatelé pak ale musí digitalizovaný provoz financovat i následně, a to již z vlastních zdrojů. Podle podmínek výzvy musí firmy nově zavedené vybavení a technologie využívat po dobu tří let. 

„Proto naše zákazníky upozorňujeme, aby si dobře rozmysleli, jaké novinky zavedou, aby pro ně byly udržitelné i nadále. Také v tom jim můžeme poradit, umíme odhadnout finanční nákladnost provozu a aktualizace technologií i v dalších letech a projekt jim navrhnout tak, aby se vyplatil,“ upozorňuje Lukáš Kučera. 

O společnosti XEVOS:  

XEVOS je ostravská společnost, která poskytuje komplexní IT řešení pro malé a střední firmy, nadnárodní korporace i veřejnou správu. Zaměřuje se na kybernetickou bezpečnost a cloudová řešení. V letech 2020 a 2021 ji Deloitte zařadil do žebříčku 50 nejrychleji rostoucích technologických firem v Evropě.  

Další informace pro média:   

Eva Kapounková | PR XEVOS

E-mail: eva.kapounkova@xevos.eu    

More press releases
Stay in touch with us
Subscribe to news


TOP