Případové studie / Case studies

Připojení do světa.

Profil Zákazníka

Garden Food Festival je regionálním festivalem dobrého jídla a pití, který si klade za cíl dlouhodobě ukazovat široké veřejnosti, že v olomouckém, zlínském a moravskoslezském regionu je řada kvalitních restaurací a kuchařů, kteří dělají svoji práci s radostí a dobře. Podporuje místní výrobce a farmáře, regionální potraviny a značky, cestovní ruch ve městě i kraji, propaguje gastro-turistiku. Přináší nové trendy v gastronomii, ukazuje zajímavé koncepty, přiváží špičkové kuchaře.

Požadavek Zákazníka

Každý správný festival nabídne zákazníkům mimo hlavní náplň i doplňkové služby jako možnost připojení k internetu prostřednictvím wi-fi připojení. Připojení přes wi-fi se dnes stává ve veřejném prostoru prakticky nutností. Garden food festival není výjimkou. Požadavek zákazníka zněl tedy jasně – pokrýt wi-fi připojením celý areál festivalu, který se konal v Ostravě v Dolní oblasti.

„Možnost připojit se bez komplikací k internetu prostřednictvím Wi-Fi je dnes na každé větší akci považováno za standart. Jsme rádi, že jsme si právě pro tuto službu vybrali společnost XEVOS Solutions, která splnila naše očekávání“.

Jitřenka Navrátilová
produkční festivalu

Naše řešení

Úvodem celé spolupráce jsme si vyjasnili zejména technické požadavky zákazníka a nastavení všech procesů a služeb. Vzhledem k tomu, že festival každoročně navštěvuje tisíce návštěvníků, bylo potřeba klást důraz na kvalitu a možnosti připojení. Po analýze požadavků, zjištění aktuálního stavu připojení k internetu v dané lokalitě a konzultací se zákazníkem jsme se rozhodli pro řešení od našeho dlouholetého partnera CISCO MERAKI. Toto řešení jsme zvolili na základě našich zkušeností a také proto, že je postaveno pro spolehlivost, snadnou správu a vyšší bezpečnost.

Přínosy pro zákazníka

 

Výkon bezdrátové sítě – Přístupové body bezdrátové sítě 802.11n/ac podpora více než 100 uživatelů na jeden přístupový bod, ideální pro prostředí s vysokou hustotou uživatelů. Přístupové body se standardy 802.11ac a 802.11n mají vysoce výkonné vysílače a vylepšenou citlivost příjmu. Technologie MIMO a integrovaný beamforming maximalizují kapacitu bez omezení rozsahu. Výkonný procesor umožňuje detailní kontrolu paketů při maximální rychlosti.

Zabezpečení – Kromě vysoce výkonných vysílačů, které poskytují služby klientům v pásmech 2,4GHz a 5GHz, mají přístupové body ještě další rádio vyhrazené pro zabezpečení, které neustále prohledává radiové pásmo a chrání před bezpečnostními hrozbami. Snímá RF prostředí přizpůsobuje se rušení. Automaticky konfiguruje nastavení tak, aby bylo dosaženo maximálního výkonu.

Bezkonkurenční přehled o síti – Přístupové body MR Meraki nabízejí detailní přehled o síti, což umožňuje její inteligentnější řízení. Výkonná a intuitivní správa více lokalit je zajištěna prostřednictvím cloudového managementu. Současné jsou eliminovány složitosti a náklady, které jsou běžné u tradičních, kontrolorem řízených bezdrátových sítí.NAHORU